Toplam Seçmen
180556
TOPLAM SANDIK
Toplam Seçmen
56322634
TOPLAM SEÇMEN
Toplam Seçmen
49669129
KULLANILAN OY
Toplam Seçmen
48559857
GEÇERLİ OY
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
AÇILAN SANDIK %99.99

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52.37

MUHARREM İNCE

%30.78

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

%8.31

MERAL AKŞENER

%7.42

TEMEL KARAMOLLAOĞLU

%0.89

DOĞU PERİNÇEK

%0.19
TÜRKİYE GENELİ
AÇILAN SANDIK %99.95
AK Parti %42.56 295 MV
MHP %11.1 49 MV
HÜDA PAR %0.31 0 MV
Vatan Partisi %0.23 0 MV
HDP %11.7 67 MV
CHP %22.63 146 MV
Saadet Partisi %1.34 0 MV
İyi Parti %9.95 43 MV
SEÇİM HABERLERİ
  • İP Genel Başkanı Meral Akşener, partisinden belediye başkanı adaylığında bulunanların seçildikten sonra rozetlerini çıkararak görevlerini yürüteceğini belirterek, "Bütün belediye başkan adaylarımız seçildikten sonra elbette rozetlerini çıkaracaklardır. Mansur Yavaş'ın tercihine saygı duyuyorum ve bu tercihi üzerinde de kendisine başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

  • Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili olarak, "Bu seçimin kaybedeni yoktur, kazananı Türk milletidir ve demokrasimiz kazanmıştır." diye konuştu.

  • Türkiye'deki seçim sonuçlarının sadece kendisini değil tüm Filistin halkını mutlu ettiğini belirten Filistinli Ata Zarab, "Erdoğan'ın seçim zaferini, geçen çarşamba dünyaya gelen oğluma onun adını yani 'Recep Erdoğan' ismini vererek kutluyorum." dedi.

  • Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun saltanatını pekiştirmek için sırtını yasladığı mezhepçi delegeleri ikna edemeyeceğini anlayan Muharrem İnce’nin yeni bir oluşum kurma ya da DSP’nin başına geçme niyetinde olduğu ortaya çıktı.

  • CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, FOX TV programcısı İsmail Küçükkaya’ya seçim gecesi mesaj atmasıyla ilgili konuşan Hakan Çelik, "Ben olsaydım o mesajı okumadan ve paylaşmadan önce iki, üç kez düşünürdüm." dedi.

  • AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimler'inde Giresun'un Tirebolu ilçesindeki bir sandığa yaptığı itiraz üzerine oylar yeniden sayıldı. Sayılan oylar sonucunda AK Parti'nin oyu 2 arttı.

  • Sözcü yazarı, Muharrem İnce'nin hezimetini öğrendiği saatte nerede olduğunu anlattı.

  • AK Parti Adana İl Başkanlığı, 24 Haziran'da yapılan seçimlerde geçersiz sayılan oyların yeniden sayılması için itiraz etti.

  • CHP'nin Battalgazi ve Pütürge ilçelerindeki 12 sandığın birleştirme tutanaklarına itirazı üzerine yapılan incelemede belirlenen rakamsal hatalar düzeltildi. Cumhurbaşkanı seçiminde Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın oyu 709 arttı, CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin oyu ise 52 düştü.

  • CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, seçim gecesi sandıkların terk edilmemesi için Erdoğan’ın oy oranının daha az olduğunu söylediklerini itiraf etti. Tezcan, “Oyların yüzde 80'i sayıldığında Erdoğan'ın kazandığı belliydi. Yine de sandığı terk etmemek gerekiyordu. Sabaha kadar takip edin dedik.” ifadelerini kullandı.